2.HNL | 2018/19

Minimalan poraz protiv lidera prvenstva

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Po prvi puta su žuto-plavi postigli dva pogotka na jednoj gostujućoj utakmici u premijernoj sezoni 2.HNL. Nažalost ni to nije bilo dovoljno protiv lidera prvenstva i jednog od glavnih aspiranata za ulazak u najviši rang. Šibenčani su mogli kompromitirati komotnu situaciju i prednost koju su imali kada je Kasač smanjio na 3:2 u 82. minuti te u posljednjih 10-ak minuta u kojima je BSK pritisnuo domaćina, ali izostao je toliko željeni gol za remi.

Denis KrstanovićTrener | NK BSK

Čestitam momčadi Šibenika na zasluženoj pobjedi, a kao i momčadi Varaždina želim im puno sreće u borbi za 1. HNL. Isto tako ispričavam se našim navijačima, kao i domaćim gledateljima na onome što su moji momci na čelu sa mnom prikazali u 1. poluvremenu i prvih 10-ak minuta nastavka. Ljudi su došli pogledati drugoligašku utakmicu, a naša izvedba je bila nekoliko rangova ispod toga. Imali smo previše neraspoloženih, uplašenih i impresioniranih pojedinaca, tako da više od ovoga nismo niti zaslužili.

Svakome je jasno da je Šibenik kvalitetnija momčad od nas, ali nogomet je igra u kojoj je pravim pristupom, zalaganjem i pridržavanjem dogovorenog najlakše poništiti kvalitetu i talent na terenu i barem si dati bolje izglede za pozitivan ishod, zato ga i volimo. Kod nas je to protiv Šibenika u 1. poluvremenu izostalo, a baš protiv Šibenika i Dinama smo ove sezone dokazali da ovo moje razmišljanje stoji, jer su to neosporno kvalitetnije i talentiranije momčadi. Iako, kada smo zaigrali kako možemo domaćini su bili prisiljeni braniti se u svojih 16 m. Moglo se dogoditi i da osvojimo bod, jer nogomet je takva igra da ti čak i kada si užasan daje mogućnost da izvučeš rezultat koji ne odgovara realnom stanju na terenu.

Pojedinci su se previše uljuljali u svojoj zoni komfora, pa ćemo morati poraditi na tome da malo protresemo tu zonu. Čudno je da takva zona postoji u glavama pojedinaca u trenutku kada se boriš za goli život i za to preuzimam odgovornost, ali očito je kod nas sve moguće. Stabilno i sređeno okruženje u kojem radimo na pojedince djeluje tako da su presigurni u svoj status uz izostanak bilo kakve samokritike. Kako bilo, sami određujemo svoju sudbinu, 6 utakmica je do kraja i za svaku vrijedi izreka "sa štitom ili na njemu".