hrzh-CNenfrdeitrues

2.HNL | 2018/19

BSK u trilerskoj završnici 2.HNL uhvatio najbolju moguću formu i furiozno prošao kroz cilj kao devetoplasirana momčad lige.

26.kolo 2.HNL | 2018/2019

BSK BSK

2-0

25 svi, 2019, 17:30h

Bijelo Brdo

KustošijaKustošija

U dosta izjednačenoj utakmici sa šansama na obje strane, BSK je dva puta bio u vodstvu, ali u oba navrata gosti iz Splita sustizali su prednost.

Zasluženi bod s Poljuda donijeli su žuto-plavi i tako napravili veliki iskorak ka ostanku u drugoligaškom sazivu. Iako smo bili u rezultatskom minusu (2:0 i 3:1) ponovo je ekipa pokazala karakter te se digla iz pepela. Dvostruki strijelac Čikvar, Šimičić te Teklić s druge strane obilježili su utakmicu. Posebno će se pamtiti dva prelijepa pogotka, osobito onaj Šimičića iz 89. minute kada je iz mjesta sa 18-19m pogodio same rašlje nemoćnog Hajdukovog vratara. Okrećemo se utakmici sa Kustošijom u posljednjem kolu pred našim navijačima. Mnogo je kombinacija u igri za opstanak. Ono što je sigurno i najbitnije. Sve je u našim nogama.

Iako su imali rezultatsku prednost sve do same završnice, žuto-plavi ipak nisu uspjeli osvojiti kompletan bodovni plijen. Dugopoljčani su bolju igru u drugom poluvremenu naplatili pogotkom u 80. minuti te se tako nastavlja BSK-ova drugoligaška drama koja će trajati vjerojatno do posljednjeg kola u kojem ćemo sami odlučivati o svojoj sudbini.

Ostvarena je i treća pobjeda u 2.HNL protiv čvrstih gostiju iz Lučkog. Ovim trijumfom BSK je skočio na 10. mjesto ukupnog poretka preskočivši tako Solin, Hr Dragovoljac, Dugopolje i Međimurje.

Nakon dva izrazito teška gostovanja na kojima smo osvojili 4 boda kada su nas gotovo svi otpisali, očekuje nas domaća utakmica u kojoj nas zanima jedino pobjeda. Svjesni smo da put do nje neće biti nimalo lagan, jer nas očekuje najbolji sastav lige u proljetnom dijelu prvenstva s puno kvalitetnih igrača i odličnim trenerom. Njihovi rezultati govore o njima, a nama to treba biti dodatni motiv da pružimo dobru igru protiv jakog protivnika. Kao i obično na kadrovske probleme se ne obaziremo jer oni ne smiju biti izgovor za bilo što u ovakvoj utakmici. Ovo je utakmica koja uz primjenu onoga što se dogovorimo u prvi red gura srce, želju, glad za pobjedom. Moji momci su pokazali da imaju čelična muda i nesalomljiv karakter vraćajući se iz jako teških situacija. Želim da u nedjelju pokažemo jasan, čvrst i beskompromisan stav da je ovo naša kuća i da je vrijeme da se iz nje zaustavi odlazak bodova. Ja, kao trener sam ponosan i sretan što imam čast i privilegiju trenirati ovako karakternu skupinu mladića, koji se unatoč nedostatku iskustva igranja 2. lige, izostanku sportske sreće, ako ona uopće postoji, odbijaju predati i igraju do kraja. Ako protivnik bude bolji mi ćemo mu prvi čestitati i priznati da je taj dan bio bolji. Pozivam sve naše navijače da nas u nedjelju dođu podržati u jednoj od ključnih utakmica u borbi za ostanak u 2. HNL, a mi im poručujemo da nije gotovo dok “otpisani” ne kažu da je gotovo!

Iako bolji u većem dijelu susreta i sa igračem višem od 58. minute, žuto - plavi nisu uspjeli savladati čvrste Solinjane koji su tako ostavili BSK na začelju drugoligaškog poretka.

Sesvećani su održali pravu nogometnu lekciju žuto-plavima i zasluženo slavili uvjerljivim rezultatom. Možda bi sve bilo drugačije da je Šimičićev udarac s početka utakmice završio u mreži umjesto na gredi ili da je BSK iskoristio jedanaesterac na kraju prvog dijela kada su gosti imali minimalnu prednost. Što je tu je. Još je pet kola do kraja, a nada umire posljednja.

Sesvećani su u 8.kolu 2.HNL zasluženo došli do svoje treće pobjede, a BSK priljepili za dno tablice. Iako je domaćin imao inicijativu tokom većeg djela sureta i mogao ranije osigurati pobjedu, jedini pogodak ponovo je stigao u 90-oj minuti.

Po prvi puta su žuto-plavi postigli dva pogotka na jednoj gostujućoj utakmici u premijernoj sezoni 2.HNL. Nažalost ni to nije bilo dovoljno protiv lidera prvenstva i jednog od glavnih aspiranata za ulazak u najviši rang. Šibenčani su mogli kompromitirati komotnu situaciju i prednost koju su imali kada je Kasač smanjio na 3:2 u 82. minuti te u posljednjih 10-ak minuta u kojima je BSK pritisnuo domaćina, ali izostao je toliko željeni gol za remi.

BSK nije uspjeo savladati ni trećeg u nizu direktnog protivnika u borbi za ostanak u 2.HNL. Sada je posve izvjesno da nas u nastavku čeka grčevita borba za izbjegavanje posljednjeg mjesta. Dragovoljac zasluženo odnijeo bod kući , a do sva tri mogle su obje ekipe tako da je konačan rezultat i najrealniji.

Derbi začelja u kojem su žuto-plavi imali priliku pobjeći na veću bodovnu razliku u odnosu na Čakovčane pripao je domaćinu. Ovim porazom BSK je zasjeo na pretposljednje mjesto drugoligaškog poretka.

Zadrani zasluženo ponijeli bod kući, a mogli su i sva tri. BSK na kraju mora biti zadovoljan podjelom bodova, iako su i žuto-plavi mogli do punog plijena preko Popovića u zadnjim trenucima susreta.

Zadar je protiv BSK-a došao do prve ovosezonske pobjede, dok će žuto-plavi tu priliku pokušati iskoristiti u narednom kolu protiv Međimurja

Slavonski drugoligaški derbi završen bez pobjednika. Eurogol Muženjaka i crveni karton potonjeg obilježili su utakmicu u kojoj je domaćin imao inicijativu, ali na sreću bez konkretnosti u zadnjoj trećini žuto-plavih.

Uprkos odličnom otvaranju i ranom visokom vodstvu, BSK se na kraju ipak morao zadovoljiti podjelom bodova protiv gostiju iz Osijeka što je i realan ishod utakmice.

Varaždinci opravdali ulogu favorita, ali teže od očekivanog došli do punog plijena. Ostaje žal za prvim dijelom utakmice gdje je BSK ostavljao bolji dojam na terenu.