hrzh-CNenfrdeitrues

2.HNL 2020/21

Nisu mnogo susreta odigrala ova dva protivnika u 2.HNL, ovo je bio peti, a u dosadašnja 4 nije bilo pobjednika. Tajming za prvu pobjedu protiv splitskih "Bilih" nije mogao biti bolji. Nakon golgeterske i rezultatske mini krize, žuto-plavi potpuno zasluženo upisali su nova tri boda za vrlo bitan povratak samopouzdanja i dobre atmosfere uoči novih izazova, a naredni je već slijedećeg vikenda kada nam u goste stiže uvijek neugodna momčad Sesveta. Cijela momčad odigrala je svih 90 minuta na visokoj razini, a konačan rezultat mogao je biti izražen i većom razlikom. Usprkos dominaciji i velikom broju prilika, goste smo načeli u samoj završnici. Marko Dabro upisuje svoj 19. pogodak u 73. minuti, a točku na "i" stavlja Bojan Gvozdenović u 90., nakon što je naprosto zakucao loptu u protivničku mrežu.

16    Župan
     78'⬇️ Unušić
7    Mišić     89'⬇️
70'⬇️   Chinedu    20
11    Bajić   79'⬇️
78'⬇️   Mikulić
55
15    Selbol    57'⬇️
  70'⬇️  Burin
23    Gvozdenović    57'⬆️ 90'⚽️
70'⬆️   Šarić
10
19    Gavrić    89'⬆️  70'⬆️    Tolaj
9
18    Vrdoljak    89'⬆️
  78'⬆️   Mijatović
14
21    Ilić   79'⬆️
64'⬆️   Grubišić
 70

78'⬆️   Šošić
19
  MANAGERS
BSK    Tomislav Steinbruckner
Goran Sablić
HAJ

Iako se ovaj dio sezone službeno naziva proljetnim dijelom, vremenske (ne)prilike kao i sam datum odigravanja bile su daleko od tog epiteta.

Po izrazito hladnom vremenu viđena je izjednačena utakmica u kojoj je nakon vodstva BSK-a (Dabro 32'P) Dinamo polako preuzimao inicijativu, a osobito je to bilo izraženo u samoj završnici susreta kada su "modri" mogli i do izjednačenje. S druge strane žuto - plavi prijetili su iz polukontre i kontre pa smo tako mogli i udvostručiti prednost, ali nedostajalo je koncentracije u završnici.

Na kraju zaslužena i bitna pobjeda na otvaranju drugog dijela drugoligaške sezone.

13    Dalić (C)   46'⬇️
76'⬇️    Svržnjak
10
20    Periša
42'⚠️    Karrica
11
8    Roman Mory  56'⚠️
Hrvoj
2
7    Mišić
46'⬇️  Vukotić
7
21    Ilić    64'⬇️
    Daničić
3
15    Selbol    64'⬇️
42'⚠️ 89'⬇️   Gyamfi
4
9    Čikvar     90'⬇️
59'⬇️    Crnčević
6
10    Dabro    32'P⚽️  42'⚠️ 86'⬇️
Mijić
9
  Substitutes
23    Gvozdenović    86'⬆️
89' ⬆️   Alghoul
19
18    Horvat    90'⬆️
76'⬆️    Kapitanović
15
2    Aleksić    64'⬆️
46'⬆️    Baturina
17
14    Gavrić   46'⬆️

22    Bajić 64'⬆️

MANAGERS
Ivan Prelec
DIN

BSK i Opatija odigrali su svoju posljednju utakmicu u jesenjem dijelu sezone. Konačan ishod s obzirom na odraz snaga na terenu je i najrealniji, a svakom protivniku pripalo je po poluvrijeme. Žuto-plavi u prvom su dijelu djelovali kompaktnije i konkretnije pa ostaje mali žal što tu dionicu nismo još dodatno oplodili nakon pogotka Romana Gbanea u 22. minuti. Opatijci su u nastavku konsolidirali svoje redove i s nekoliko izmjena pokušavali nametnuti svoj tempo igre što im je i uspijevalo većim dijelom drugog poluvremena. Fumićev pogodak za izjednačenje u 68. minuti donio je uzbudljivu završnicu u kojoj su oba protivnika tražila tri boda, ali mreže se do kraja ipak nisu više tresle.

BSK je vrlo dobro otvorio utakmicu i zaprijetio već u trećoj minuti nakon što je Raguž probio desni bok pa uposlio Dabru čiji udarac vratar gostiju odbija u okvir gola. Rastrčani domaćin u prvoj je trećini susreta stvarao dosta problema zadnjoj liniji gostiju, naročito po desnom boku kojim je ordinirao Josip Čikvar, ali bez izglednijih prilika za gol. Dugopolje se pak s druge strane pokazalo kao izuzetno kvalitetna ekipa koja nije slučajno jedna od glavnih pretendenata za sami vrh prvenstvene ljestvice. Žuto-plavi kao i u prethodnom meču protiv Kustošije nisu istrčali u najjačoj postavi. Izostanci Muženjaka i Romana Gbanea pokazali su se kao veliki hendikep protiv čvrstih gostiju, a ozljeda Čikvara iz 38. minute zbog koje je morao napustiti teren, dodatno je stvorila "glavobolje" prvom strategu BSK-a, Tomislavu Steinbruckneru. Gosti su svoju inicijativu u drugom dijelu naplatili u samoj završnici dvoboja. Nakon flipera u šesnaestercu BSK-a najspretniji je bio stoper Dugopolja, Igor Čerina, koji je u 84. minuti zatresao mrežu za vodstvo gostiju. Samo tri minute kasnije Dabro je prvo iznudio prekršaj, a potom izveo slobodan udarac kojim je matirao gostujućeg vratara Silića i potvrdio status prvog strijelca lige svojim 16. pogotkom u 15 utakmica.

Derbi na koji su žuto-plavi stigli desetkovani izostancima četvorice standardnih prvotimaca (Dalić, Mišić, Muženjak, Mihaljević L.) završio je podijelom bodova i bez golova.

BSK-ovo konkretnije izdanje u prvom dijelu nije urodilo plodom nakon što su žuto-plavi stvorili nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka. U drugom dijelu vidjeli smo  izjednačeniji odnos snaga sa po dvije grede na obje strane, ali bez izrazitih prilika na poprilično lošem kustošijskom travnjaku.

U 67. minuti domaćin ostaje s igračem manje nakon što je Barada neopreznim startom, na danas raspoloženim Ragužom, zaradio drugi žuti karton. BSK je pokušao iskoristiti brojčanu nadmoć, ali nije uspjeo ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara Šuškovića.