hrzh-CNenfrdeitrues

2.HNL 2020/21

Dabro iz slobodnjaka za deveti remi

BSK je vrlo dobro otvorio utakmicu i zaprijetio već u trećoj minuti nakon što je Raguž probio desni bok pa uposlio Dabru čiji udarac vratar gostiju odbija u okvir gola. Rastrčani domaćin u prvoj je trećini susreta stvarao dosta problema zadnjoj liniji gostiju, naročito po desnom boku kojim je ordinirao Josip Čikvar, ali bez izglednijih prilika za gol.

Dugopolje se pak s druge strane pokazalo kao izuzetno kvalitetna ekipa koja nije slučajno jedna od glavnih pretendenata za sami vrh prvenstvene ljestvice.

Žuto-plavi kao i u prethodnom meču protiv Kustošije nisu istrčali u najjačoj postavi. Izostanci Muženjaka i Romana Gbanea pokazali su se kao veliki hendikep protiv čvrstih gostiju, a ozljeda Čikvara iz 38. minute zbog koje je morao napustiti teren, dodatno je stvorila "glavobolje" prvom strategu BSK-a, Tomislavu Steinbruckneru.

Gosti su svoju inicijativu u drugom dijelu naplatili u samoj završnici dvoboja. Nakon flipera u šesnaestercu BSK-a najspretniji je bio stoper Dugopolja, Igor Čerina, koji je u 84. minuti zatresao mrežu za vodstvo gostiju. Samo tri minute kasnije Dabro je prvo iznudio prekršaj, a potom izveo slobodan udarac kojim je matirao gostujućeg vratara Silića i potvrdio status prvog strijelca lige svojim 16. pogotkom u 15 utakmica.